cialo

Bajkowa Zagroda to miejsce, gdzie nie tylko możesz uczestniczyć w warsztatach rozwojowych, odpocząć w ciszy od ulicznego zgiełku lub tez spotkać się ze znajomymi lub rodziną blisko natury ale także wyciszyć się podczas masażu.  Oferujemy zakres zabiegów, które pomogą Ci nie tylko zrelaksować się, ale również zadbać o swoje zdrowie. W podróż ku zdrowiu i spokojowi zabiorą Cię:

Justyna

Justyna Skibińska- fizjoterapeutka, pedagog specjalny, nauczyciel dyplomowany ; praktyk pracy z ciałem 14372433_10205851782167380_4112781003431198279_o

Masuję od 1998 roku. W swojej pracy staram się, wszystkimi znanymi sobie metodami osiągnąć jak najlepszy cel terapeutyczny- w profilaktyce bólu, bólach chronicznych, bólu o podłożu emocjonalnym, w przypadku przewlekłego zmęczenia, depresji itp., w bólach o niewyjaśnionej etiologii .Lubię pracować z człowiekiem jako całością. Na co dzień pracuję z pacjentami neurologicznymi w szkole specjalnej oraz prowadzę swój gabinet. Mój kolejny konik to także praca z osobami z autyzmem, a także wpływ samego dotyku na człowieka jako całość, stąd pomysł stworzenia „Czadu” czyli Centrum Zastępowania Agresji Dotykiem oraz warsztatów edukacyjno- terapeutycznych „Dlaczego Dotyk”. Ukończyłam cykl szkoleń z terapii czaszkowo-krzyżowej w ujęciu biodynamicznym, jogiczny masaż tajski w Polsce, Belgradzie i Tajlandii, metodę NDT Bobath dla dorosłych, a także szereg szkoleń z terapii tkanek miękkich wg koncepcji „ Taśm anatomicznych” Toma Meyersa ( tzw. Masaż mięśniowo-powięziowy ). Ciągle szukam w swojej pracy metod, które uczą patrzeć na człowieka jako na całość, choć i tak wychodzę z założenia, że naprawdę doprowadza do zmian tylko uważny dotyk z intencją i prawdziwa Obecność.

Oprócz zabiegów z konkretnych metod  proponuję Państwu własną autorską metodę

Zabieg ten to połączenie tego wszystkiego czego dane mi było w życiu doświadczyć na kursach, szkoleniach, na sobie, w życiu. Tu wiedza ( oparta na najnowszych metodach fizjoterapii, masażu powięziowego, elementach ma-uri, lomi-lomi, masażu tajskiego, terapii czaszkowo-krzyżowej, elementach masażu peloha) bardzo mocno łączy się z intuicją.

Po wielu latach pracy czuję i widzę jak bardzo ciało z którym pracujemy „podpowiada”, co robić.

Pracuję na wielu poziomach.

  • Ze strukturą ciała ( tzn . wszelkimi zaburzeniami typu skoliozy itp),
  • z diagnozami, z którymi medycyna zachodu nie bardzo może jeszcze dać sobie rady
  • z bólami niewyjaśnionego pochodzenia wszelkiego typu ( bóle głowy, kręgosłupa, stóp, kolan itp.)
  • z emocjami w ciele, ponieważ ciało ma pamięć i nie rozróżnia czy urazy są np. mechaniczne czy to wszelkiego rodzaju traumy emocjonalne,
  • z umysłem i myślami bo to one często tworzą niepotrzebne blokady w ciele kiedy człowiek np. za bardzo się martwi, działa według schematów wyniesionych często jeszcze z domu i nie może pójść dalej tam, gdzie chciałby, bo czuje się jakby „ coś go trzymało”
  • z Duchem bo wszystko co robię, robię z Miłością, Uważnością i Radością bo tylko taka Obecność może zmieniać i prowadzić często do ponownego odkrycia, że Wielki Duch cokolwiek dla kogo to oznacza naprawdę mieszka w każdym z Nas

Wspólnie z pacjentem/klientem staramy się dotrzeć do przyczyny obecnego stanu, czasem w Ciszy, czasem przy dźwiękach muzyki, z oddechem. Czasem dotyk jest mocny i bardzo konkretny, uwalniający, czasem lekki i łagodzący. Każdy zabieg jest inny bo mocno zależy od obecnego stanu osoby która przychodzi.

Rytuał może być wykonywany w ubraniu, na siedząco, na leżąco, w bieliźnie lub na nagie ciało – wszystko w zależności od potrzeby i aktualnego stanu .

Odbiorcy tego zabiegu to dzieci, dorośli i starsi. Osoby z diagnozami neurologicznymi i ortopedycznymi. Każdemu potrzebny jest uważny dotyk, tylko odpowiednio trzeba skorzystać z metody.

Polecam także w momentach tzw zakrętów życiowych czy przed trudnymi egzaminami, decyzjami itp. Człowiek zrelaksowany po prostu widzi więcej, jaśniej i głębiej ;)

Pracuję ok 1,5 h. Koszt pojedynczej terapii z danej metody lub zabiegów łączonych to 200 złotych. Dla dzieci zazwyczaj wystarcza około godziny-koszt 150 złotych;)

Często też pracuję na poziomie energetycznym.

Zabiegi jakie jeszcze mogę zaproponować:

JOGICZNY MASAŻ TAJSKI – POŁĄCZONY Z ROZCIĄGANIEM – TZW „JOGA DLA LENIWYCH” Wykonywany w wygodnym, luźnym ubraniu.

W masażu tym używane są techniki rozciągające ciało, mięśnie a także poprawiające krążenie krwi oraz limfy. Kombinacja rozciągnięć opartych o jogiczne asany, która otwiera stawy, wzmacnia mięśnie i redukuje napięcia powoduje, że ciało czuje się zdrowe i lekkie, a nasz umysł jest spokojniejszy.

Techniki głębokiego masażu wykonywane są dłońmi oraz stopami. Nacisk koncentruje się w miejscach bólu, osoby poddawane zabiegowi zachęcane są do pracy z oddechem oraz skupiania uwagi na ciele. Dość często okazuje się, że jest to dla klientów pierwsza lekcja, która pokazuje jak bardzo ciało jest zablokowane.

TERAPIA CZASZKOWO-KRZYŻOWA

Terapia czaszkowo krzyżowa jest nieinwazyjną i delikatną formą terapii manualnej polegająca na delikatnych uciskach w obrębie czaszki, miednicy, przepony, kręgosłupa i kości krzyżowej w celu rozluźnienia napięć struktur łączno-tkankowych. Przywraca naturalną pulsację płynu mózgowo-rdzeniowego (przepływającego od kości czaszki po kość krzyżową), który odżywia wszystkie nasze nerwy i tkanki. Z tego poziomu usuwane są wszelkie napięcia i blokady, dzięki czemu nasz organizm może funkcjonować jako zintegrowana całość

ZABIEGI LECZNICZE Z METOD ŁĄCZONYCH

W tej metodzie staram się, wszystkimi znanymi sobie metodami ( w tym też masaż klasyczny) osiągnąć jak najlepszy cel terapeutyczny- w profilaktyce bólu, bólach chronicznych, bólu o podłożu emocjonalnym, w przypadku przewlekłego zmęczenia, depresji itp., w bólach o niewyjaśnionej etiologii

PRACA MIĘŚNIOWO-POWIĘZIOWA NA „ TAŚMACH ANATOMICZNYCH” wg. KONCEPCJI THOMASA MEYERSA

Ciało człowieka przez lata funkcjonowania i doświadczania różnych urazów nabiera złych nawyków, co może powodować ból i uciążliwe dolegliwości. Ponieważ odpowiedzialna za to w wielu przypadkach jest powięź – tkanka, która otacza mięśnie i narządy wewnętrzne pracując na niej można zresetować pamięć ciała i przywrócić mu równowagę zarówno w sensie emocjonalnym jak i strukturalnym eliminując ból oraz poprawiając ciało pod kątem postawy.

Autorem metody wg. koncepcji taśm anatomicznych ( powięziowych) jest Thomas Myers, światowej sławy amerykański anatom i terapeuta, który zaobserwował podczas sekcji zwłok mapę połączeń pomiędzy mięśniami w ludzkim ciele i pokazał, jak mogą wpływać na siebie. Odkrył, że mięśnie nie przyczepiają się tylko do kości, ale łączą się ze sobą poprzez tkankę łączną (powięź), dlatego napięcia i skrócenia w obrębie jednej struktury mogą przenosić się w bardzo odległe miejsca w ciele.

Gdy jakiś obszar w naszym ciele w obrębie powięzi skróci się lub przesunie, to będzie on powodował określone ułożenie ciała w przestrzeni. Na przykład wielogodzinne siedzenie prowadzi do skracania się mięśni i powięzi w obrębie zginaczy bioder, przedniej części klatki piersiowej i szyi. Zmienia to ułożenie i sposób poruszania się ciała, prowadząc do przeciążeń i bólu. Poprzez pracę specjalisty nad podwięziami powodującą przesunięcie tkanek możemy zmieniać położenie ciała, sposób, w jaki się ono porusza i funkcjonuje.

Dlaczego ta praca działa na emocje?

Nasza postawa – przykurcze, zbyt wysunięta głowa, nierówne łopatki – mają wpływ nie tylko na funkcjonowanie całego ciała, ale również na stan psychiczny i emocjonalny. I odwrotnie – emocje wpływają na ułożenie sylwetki.

Napięcia i skrócenia w obrębie systemu powięziowego są czymś w rodzaju naszej pamięci ruchowej ciała. Zapadnięty mostek, spłycony oddech, barki i głowa wysunięte do przodu – to może być postawa ciała osoby cierpiącej na depresję, wyrażająca brak energii, zniechęcenie i zwrócenie uwagi ciała do wewnątrz w kierunku problemów. Ciało osoby, która cierpi tak przez długi czas utrwali się w tym ułożeniu. Tkanki przykurczą się, skleją i nawet gdy czynnik, który wywoływał te negatywne emocje, zostanie wyeliminowany, to napięcie i skrócenie tkanek pozostanie jako pamięć tego, co było. Podobnie wszelkie smutki czy lęki utrwalają się w naszym ciele. Celem pracy na powięziach jest odwrócenie tych zmian, które przyniosło ze sobą życie.

Zmiany w ciele mogą też być spowodowane urazami, stanami zapalnymi, bliznami czy złymi nawykami i to także jest wskazaniem do pracy powięziowej. Powięź jest najbardziej unerwioną tkanką w naszym ciele, dlatego pracując na niej, przekazujemy dużą porcję informacji do układu nerwowego, który następnie przeorganizowuje ciało.

Do zobaczenia! ;)

Prywatnie kocham taniec, wolność, naturę, bieganie na boso;) Trenuję czucie i serce;)

kontakt do Justyny: tel. 606-884-026 lub FB https://www.facebook.com/justyna.skibinska.589.

 

Kasia

kasia2 do www

Kasia Kruza. Jestem mamą Zosi, Marysi i Tosi. Oprócz wychowywania dzieci, zajmuję się prowadzeniem ośrodka Bajkowa Zagroda, gdzie prowadzę również  2 razy w tygodniu zajęcia jogi kundalini.

Swoją historie z jogą zaczęłam około 8 lat temu kiedy pracując w korporacji odczuwałam poważne bóle w kręgosłupie. Niestety lekcje hatha jogi, na które uczęszczałam, pomimo wielu starań nauczycieli niewiele mi pomagały. Dopiero krija dla utrzymania giętkiego kręgosłupa, którą ćwiczyłam codziennie sama w domu pomogła mi pozbyć się uporczywych bólów.

Jogę kundalini poznałam podczas kursów nauczycielskich, które organizowane były w Bajkowej Zagrodzie. W 2013 roku ukończyłam roczny kurs nauczycielski prowadzony przez iSKY „The International School of Kundalini Yoga” z Wielkiej Brytanii.

Dzisiaj mam 44 lata i dzięki jodze kundalini czuję się jakby miała 25 lat. Joga kundalini daje mi zdrowie, szczęście i co dla mnie najważniejsze uspokaja umysł i wycisza gonitwę myśli oraz leczy moje lęki.

Oprócz jogi kundalini praktykuję taniec 5 rytmów, masaż relaksacyjny, masaż LOMI LOMI, integrację obecności wg Colina Sissona oraz ćwiczę uważność w życiu codziennym.

Jestem bardzo szczęśliwa. Cieszę się, ze mieszkam z rodziną w Bajkowej Zagrodzie, którą z wielkim sercem dzielę sie z tymi wszystkimi, którzy goszczą w naszym progach odkrywając siebie podczas warsztatów organizowanych w naszym ośrodku.

Zapisy: tel. 604 949 987,  email: bajkowa_zagroda@o2.pl

mciek fotot strona

Naturoterapeuta, zielarz, praktyk terapii manualnej i pinopresury. W swojej praktyce łączy tradycyjną wiedzę ludów świata z najnowszymi osiągnięciami biochemii i fitoterapii. Uzupełnieniem jego porad są zabiegi terapii manualnej, powięziowego masażu skandynawskiego i pinopresury – niezwykle skutecznej metody pracy z blokadami traumatycznymi i schorzeniami układu ruchu, wywodzącej się ze stworzonej przez polskiego neurologa Ferdynanda Barbasiwicza klawiterapii.

Zapisy: tel. 881-509-767, e-mail: gabinet.naturmed@gmail.com