Sesja Watsu

To ze żyjemy w stresie nikogo chyba już nie dziwi. Stres jest nieodłącznym elementem naszego życia. Dużo się o tym pisze i mówi w mediach. Staje się to dla nas prawie normalne. Takie jest życie: trzeba pracować, spłacać kredyty, być perfekcyjnym/perfekcyjna, świetnie zawsze wyglądać ….. itd.

Wszyscy wiemy jak niszczycielski wpływ ma stres na nasze zdrowie. Pytanie tylko co robimy aby dać ciału czas na regenerację po przeżytym stresie?

Pomimo tego ze od ponad 10 lat nie pracuje w korporacji przeżywam również sytuacje stresujące w swoim życiu. Remedium na moje ciało jest oczywiście joga ale również cudowne sesje WATSU, podczas których moje ciało całkowicie się relaksuje a umysł odpływa. W trakcie sesji często powracam do czasu kiedy jako malutka bezbronna istota żyłam w brzuchu swojej mamy pływając beztrosko w wodach płodowych. 😀

Dzisiaj wykupiliśmy sesje WATSU dla naszej Marysi i Tosi. Błogi stan w jakim były moje dzieci utwierdziły mnie tylko, że jest to przepiękna metoda na zrelaksowanie ciała i umysłu. Sami zobaczcie. Filmik oraz zdjęcia przedstawiające twarz i ciało mówią same za siebie. Nie mam już żadnych wątpliwości, że taka forma pracy z ciałem ma sens również w przypadku dzieci, ponieważ one tez przezywają sytuacje stresujące w swoim życiu – stresują się klasówką, podejściem wymagającego nauczyciela czy tez wystąpieniem na szkolnym apelu. Stresują się kiedy jako rodzicie czasami tracimy cierpliwość i unosimy głos, stresują się kiedy słyszą kłótnie swoich rodziców.

Poniżej lektura dla tych którzy chcą pogłębić temat stresu. Być moze ta garść informacji spowoduje, ze na chwilę
Się zatrzymamy i zastanowimy.
http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,96856,14677586,Stres___niewidzialny_zabojca.html?disableRedirects=true