ATRAKCJE

atrakcje


lesne trasy

Leśne trasy trekkingowe i rowerowe, przebiegające zaledwie kilka kroków do Bajkowej Zagrody. Są przystosowane również dla wielbicieli biegania, nordic walking oraz mniej lub bardziej dynamicznych spacerów. Dzięki umiejscowieniu zagrody w lesie, wędrówki okolicznymi ścieżkami oferują o każdej porze roku nowe doświadczenia piękna dzikiej przyrody.

kwadrat sciezki

Zrzut ekranu 2016-08-31 o 14.54.30

kajaki

Spływy kajakowe płynącą niedaleko rzeką Rządza oraz największą rzeką Polski Wschodniej: Bugiem wraz jej dopływami. Są to trasy wyjątkowo urokliwe a przy tym rzadko uczęszczane przez większe grupy amatorów wędrówek kajakiem. Nieraz więc przy odrobinie szczęścia uda się Państwo podpatrzyć bobra, szukającego materiałów na tamę czy cierpliwą czaplę, z uwagą szukającą pożywienia na płyciznach rzek.


joga

W zagrodzie działa prężnie szkoła jogi metodą Kundalini Yoga. Jeśli pragniecie Państwo zapoznać się z założeniami i ćwiczeniami prezentowanego przez nas stylu, zapraszamy na zajęcia grupowe odbywające się w tygodniu bądź zajęcia indywidualne, dopasowane  do Państwa wypoczynkowego rozkładu zajęć. Prowadząca Katarzyna Kruza jest dyplomowaną nauczycielką, praktykującą i nauczającą jogi od wielu lat z niesłabnącą pasją i radością.

joga kwadrat


Zrzut ekranu 2016-08-31 o 15.04.21

relaks

Masaże i zabiegi terapii naturalnych, pozwalające Państwu w pełni doświadczyć czasu relaksu i zadbać o zdrowie. Szeroki zakres oferowanych przez nas zabiegów nakierowanych jest przed wszystkim na zapewnienie Państwu odprężenia i rozluźnienia zmęczonych codziennymi problemami ciała i umysłu.


warsztaty
Specjalnie dla Państwa istnieje również możliwość zorganizowania warsztatów o zróżnicowanej tematyce. Proponowane tematy zajęć: zielarstwo i medycyna naturalna, ceramika, kultura Słowian i Wikingów (w przygotowaniu – dostępne od 2017 r.), dietetyka i gotowanie według Pięciu Przemian.

warsztaty zielarskie


DSC_0070

odpoczynek

Odpoczynek i relaks w cichym, spokojnym otoczeniu dla tych z Państwa, którzy na urlopie cenią sobie niczym nieskrępowany wypoczynek na leżaku lub w hamaku.


lasy
Okoliczne lasy obfitują w jagody, jesienią, zaś  grzybiarze wychodzą z koszami pełnymi prawdziwków, maślaków i koźlarzy.

IMG_8284


zalew

Zaledwie o dziesięć minut jazdy samochodem bądź niecałe pół godziny jazdy rowerem znajduje się znane i cenione przez wielbicieli wypoczynku nad wodą Jezioro Zegrzyńskie. Możliwości spędzania wolnego czasu jest wiele:
  • żeglarstwo dla lubiących „poczuć wiatr w żaglach”, zarówno na szybkich, sportowych łodziach klasy omega, jak i na większych, komfortowych jachtach kabinowych wielu klas.
  • windsurfing i kitesurfing dla tych z Państwa, którzy wolą bardziej bezpośredni i żywiołowy kontakt z wodą. Nad Jeziorem działa kilkanaście szkół z wypożyczalniami, oferujących szeroki asortyment sprzętu dla nawet najbardziej wymagających klientów.
  • Wypoczynek na piaszczystych (i czystych!) plażach, stworzonych specjalnie dla koneserów plażowania.
  • Liczne restauracje i kluby zadbają o Państwa podniebienia zarówno w ciągu dnia jak i w nocy.- wyprawy na grzyby i po inne skary lasu (latem i jesienią).
kwadrat zalew

dobry liner bajkowa liner kopia