Atrakcje

Leśne trasy

Leśne trasy trekkingowe i rowerowe, przebiegające zaledwie kilka kroków do Bajkowej Zagrody. Są przystosowane również dla wielbicieli biegania, nordic walking oraz mniej lub bardziej dynamicznych spacerów. Dzięki umiejscowieniu zagrody w lesie, wędrówki okolicznymi ścieżkami oferują o każdej porze roku nowe doświadczenia piękna dzikiej przyrody.

Las w okolicy Bajkowej.
Rzeka w okolicy Bajkowej

Kajaki

Spływy kajakowe płynącą niedaleko rzeką Rządza oraz największą rzeką Polski Wschodniej: Bugiem wraz jej dopływami. Są to trasy wyjątkowo urokliwe a przy tym rzadko uczęszczane przez większe grupy amatorów wędrówek kajakiem. Nieraz więc przy odrobinie szczęścia uda się Państwo podpatrzyć bobra, szukającego materiałów na tamę czy cierpliwą czaplę, z uwagą szukającą pożywienia na płyciznach rzek.

Joga

W Bajkowej Zagrodzie działa prężnie szkoła jogi metodą
Kundalini Yoga.
Jeśli pragniecie Państwo zapoznać się z założeniami
i ćwiczeniami prezentowanego przez nas stylu, zapraszamy na zajęcia grupowe odbywające się w tygodniu bądź zajęcia indywidualne, dopasowane do Państwa wypoczynkowego rozkładu zajęć. Prowadząca Katarzyna Krajewska-Pycha jest dyplomowaną nauczycielką, praktykującą i nauczającą jogi od wielu lat z niesłabnącą pasją i radością.

Relaks

Masaże i zabiegi terapii naturalnych, pozwalające Państwu w pełni doświadczyć czasu relaksu i zadbać o zdrowie. Szeroki zakres oferowanych przez nas zabiegów nakierowanych jest przed wszystkim na zapewnienie Państwu odprężenia i rozluźnienia zmęczonych codziennymi problemami ciała i umysłu.

Warsztaty

Specjalnie dla Państwa istnieje również możliwość zorganizowania warsztatów o zróżnicowanej tematyce. Proponowane tematy zajęć m.in.: zielarstwo i medycyna naturalna, ceramika, dietetyka i gotowanie według Pięciu Przemian.

Odpoczynek

Odpoczynek i relaks w cichym, spokojnym otoczeniu dla tych z Państwa, którzy na urlopie cenią sobie niczym nieskrępowany wypoczynek na leżaku lub w hamaku.

Sauna

Nasi goście mają możliwość skorzystania z suchej sauny , która znajduje się w Bajkowej.

Lasy

Okoliczne lasy obfitują w jagody, jesienią, zaś grzybiarze wychodzą z koszami pełnymi prawdziwków, maślaków i koźlaków.

Zalew

Zaledwie o dziesięć minut jazdy samochodem bądź niecałe pół godziny jazdy rowerem znajduje się znane i cenione przez wielbicieli wypoczynku nad wodą Jezioro Zegrzyńskie. Możliwości spędzania wolnego czasu jest wiele:

  • Żeglarstwo dla lubiących „poczuć wiatr w żaglach”, zarówno na szybkich, sportowych łodziach klasy omega, jak i na większych, komfortowych jachtach kabinowych wielu klas.
  • Windsurfing i kitesurfing dla tych z Państwa, którzy wolą bardziej bezpośredni i żywiołowy kontakt z wodą. Nad Jeziorem działa kilkanaście szkół z wypożyczalniami, oferujących szeroki asortyment sprzętu dla nawet najbardziej wymagających klientów.
  • Wypoczynek na piaszczystych (i czystych!) plażach, stworzonych specjalnie dla koneserów plażowania.
  • Liczne restauracje i kluby zadbają o Państwa podniebienia zarówno w ciągu dnia jak i w nocy.- wyprawy na grzyby i po inne skarby lasu (latem i jesienią).
Zalew Zegrzyński

 BAJKOWA ZAGRODA
ul. Zalesie 13, Łąki, 05-250 Radzymin,
Tel: 604 949 987